Wybory Samorządu Uczniowskiego

Samorządność stwarza różnorodne możliwości rozwijania aktywności uczniów, staje się ona także drogą realizacji głównego celu szkoły, tj. przygotowania dzieci
i młodzieży do życia i pracy w określonej społeczności. Ważnym dla rozwoju społecznej, obywatelskiej postawy ucznia jest świadomość odpowiedzialności
i współdecydowania o istotnych sprawach szkoły. Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 2 we Włodawie opiera się głównie na pracy uczniów, którzy są wybierani z samorządów klas IV - VI wyłonionych w drodze wyborów wewnątrzklasowych. W bieżącym roku szkolnym wybory do SU odbyły się inaczej. Kazdy uczeń z klas IV-VI mógł wziąć w nich udział. Musiał opracować swój program, przedstawić go całej społeczności szkolnej w taki sposób, by w trakcie głosowania właśnie na ,,Niego" oddano głos. Nasi uczniowie nie boją się wyzwań. Już następnego dnia na tabicach ogłoszeń pojawiły się programy wyborcze kandydatów, uczniowie otzymali także ich ulotki z propozycjami działań. Nadszedł dzień wyborów. Na specjalnie przygotowanych kartkach uczniowie oddawali swe głosy na poszczególnych kandydatów i ich programy. Komisja w składzie: Julia Skrzyńska , Kinga Melańczuk i Marcin Brożek zliczyli głosy.

Oto wyniki:

• Fajks Emilia- przewodnicząca SU
  • Julia Kurec, Mikołaj Siemko - zastępca przewodniczącego
  • J. Kaczyńska, B. Karpińska, P. Sadowski, M. Drozdowski- radiola
  • S. Petruk, M. Gaj, L. Sozańska -sekcja kulturalna

Gratulujemy wyników, życzymy owocnej pracy.

M. Grzywaczewska