Wycieczka do Warszawy

27 września tego roku uczniowie klas V i VI udali się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw oglądali film w technologii 5D. Następnie mieli możliwość zwiedzania Starego Miasta. Spacer po Warszawie rozpoczął się na Placu Zamkowym, przy którym stoi Pałac pod Blachą, Zamek Królewski, tam pani pilot opowiedziała uczniom o dziejach Kolumny Zygmunta. Mijając Katedrę św. Jana Chrzciciela i Kościół Matki Bożej Łaskawej, zwiedzający przeszli przez Rynek do murów miejskich by zobaczyć Barbakan. Na Rynku największym zainteresowaniem cieszył się pomnik Syrenki- symbolu miasta. Tam uczniowie mieli możliwość zakupienia pamiątek oraz podziwiania pięknych kamienic otaczających plac. Następnie pilot wycieczki poprowadziła grupę przez Krakowskie Przedmieście, jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy. Przy niej znajduje się kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki i pomnik konny księcia Józefa Poniatowskiego, kościół św. Krzyża czy Pałac Staszica, przed którym stoi pomnik Kopernika. Stamtąd uczniowie doszli do Biblioteki Uniwersyteckiej, na dachu której jest ogólnodostępny ogród botaniczny. Z tarasu biblioteki roztacza się piękny widok na Wisłę, Most Świętokrzyski i Stadion Narodowy. Najważniejszym punktem wycieczki była jednak wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie przez 3 godziny zapoznawali się ze wszystkimi atrakcjami dostępnymi w Centrum, przez zabawę uczyli się i poznawali tajemnice nauki. Na koniec dnia wszyscy zjedli przekąski w McDonald’s. W czasie wycieczki dopisywały dobre humory i piękna pogoda. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: p. Doroty Flis, p. Eweliny Komaszewskiej i p. Romana Stanilewicza.