Spotkanie przeszłości z teraźniejszością

W dniu 29 października 2012r. uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Lublina. Celem było między innymi uświadomienie młodemu pokoleniu zmian
i postępu w różnych dziedzinach życia społecznego na naszym terenie. Teraźniejszość zderzyła się z przeszłością.

Najpierw dzieci obejrzały film pt. " Madagaskar 3" w technologii 3D w CINEMA CITY. Wszystkich zachwyciła dynamiczna akcja i ogrom efektów specjalnych. Następny ważny punkt wycieczki to zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. Tu dzieci miały możliwość zapoznać się z warunkami życia ludzi w poprzednich wiekach, dawnymi zawodami, obyczajowością wsi polskiej. Stare chałupy, zgromadzone eksponaty i całe obejścia pozwoliły poczuć atmosferę dawnych lat.

W dniu wycieczki było chłodno, ale ciepłe piece w chłopskich chatach i przyjazna atmosfera sprawiły, że jej uczestnicy wracali do Włodawy bardzo zadowoleni. Organizatorkami wycieczki były wychowawczynie klas III- p. Joanna Słomiana, Jolanta Sakowicz i Renata Łukaniuk-Pawelec.