W świecie baśni Hansa Christiana Andersena

Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, z okazji dnia Św. Mikołaja, zorganizowało dla dzieci wystawę teatrzyków marionetkowych, wypożyczonych z Muzeum Lalek w Pilźnie. Duże, trójwymiarowe teatrzyki przedstawiają sceny z baśni Hansa Christiana Andersena: "Calineczki", "Dziewczynki z zapałkami", "Towarzysza podróży", "Krzesiwa", "Królowej Śniegu", "Małej Syrenki", "Nowych szat cesarza", "Księżniczki na ziarnku grochu" i "Świniopasa".

Dodatkową atrakcją było spotkanie z p. Marianem Miką, lalkarzem i wieloletnim pracownikiem Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, który opowiedział dzieciom o własnej pracy i zaprezentował przywiezione ze sobą teatralne lalki: pacynki, kukiełki, marionetki i jawajki.

Muzeum zaprasza na wystawę wszystkie dzieci do 3 stycznia 2013 r.

Spotkanie było bardzo ciekawe a teatrzyki niezwykle kolorowe i piękne.

I my tam razem byliśmy, ciastka i cukierki jedliśmy,

A cośmy widzieli i słyszeli, to Wam napisaliśmy.

Koło teatralne i Koło czytelnicze