Uroki Lublina

13 grudnia2012r. uczniowie klas pierwszych w ramach projektu" Rozwój aktywności obywatelskiej i kulturalnej mieszkańców Lubelszczyzny" udali się na wycieczkę do Lublina.

Na początku zwiedziły Muzeum Wsi Lubelskiej. Tu dzieci miały możliwość zapoznania się z warunkami życia pradziadków, dawnymi zawodami oraz obrzędami związanymi z Bożym Narodzeniem. Po spotkaniu z przeszłością obejrzały spektakl " Pastereczka i Kominiarczyk" w Teatrze im H.CH. Andersena. Potem zwiedziły Stare Miasto oraz Lubelską Trasę- Podziemia, gdzie zapoznały się z historią powstania miasta Lublina.

Mimo, że było mroźno, wrażenia i ciepły posiłek w McDonalds sprawiły, że uczestnicy wycieczki wrócili do domu bardzo zadowoleni.