Bezpieczne ferie

W środę 6 lutego 2013 r. tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie spotkał się przedstawiciel Policji. Pan Daniel Eustrat, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, zwracał uwagę, że górki saneczkowe w pobliżu dróg, czy ślizgawki na zamarzniętych zbiornikach wodnych nie są odpowiednimi miejscami na bezpieczną zabawę. Najwłaściwszym miejscem do ślizgania są odpowiednio do tego przygotowane lodowiska oraz stoki oddalone od dróg miejskich. Ślizganie się na "dzikim" lodowisku może doprowadzić do tragedii. Niebezpieczne jest przywiązywanie sanek do samochodów lub innych pojazdów mechanicznych. Pan policjant wyjaśnił także jak należy się zachowywać w domu pod nieobecność dorosłych.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie podzieleni na dwie grupy: O-III, IV-VI. W sumie z porad funkcjonariuszy, które odbyły się z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Moniki Zguczyńskiej, skorzystało 350 osób.

Zdjęcie w galeri Zdjęcie w galeri Zdjęcie w galeri