Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece

Głośny lament przywitał w bibliotece najmłodszych uczniów naszej szkoły. Okazało się, że Pinokio ma dorysowane wąsy, Kot w Butach - poplamione ubranko, pantofelki Kopciuszka zmieniły się w ciężkie kalosze, zniknął koszyczek Czerwonego Kapturka a Sierotka Marysia zgubiła wszystkie gąski.

Ale nie martwcie się, baśniowi przyjaciele.

Właśnie zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki uczniowie klas I. Oni będą umieli Wam pomóc. Dobrze wiedzą, jak należy obchodzić się z książką.

Pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli, być pilnymi czytelnikami szkolnej biblioteki i szanować wypożyczone książki. W prezencie dostali zakładki do książki wykonane przez koło czytelnicze i innych przyjaciół biblioteki.

Biblioteka szkolna wita serdecznie nowych czytelników i zachęca do częstego korzystania z jej zbiorów.