Kiermasz ,,Pola nadziei'' 2013

17 marca 2013 r. Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie uczestniczyło w kolejnej już akcji charytatywnej pt. ,,Pola nadziei". Podczas kiermaszu przy kościele św. Ludwika zostały wystawione: palmy, stroiki i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów i nauczycieli. W tym roku nasze stoisko było bardzo bogate, gdyż wiele ozdób wykonały dzieci wraz z wychowawcami, z opiekunami ze szkolnej świetlicy, z Samorządu Uczniowskiego oraz innych szkolnych organizacji . Młodzi wolontariusze kwestowali od godz. 10.30 do 12.00 : Katarzyna Danielczuk, Paulina Korneluk, Malwina Gaj, Lidia Sozańska, Agnieszka Nilipiuk , Aleksandra Jaworska, Kinga Melańczuk, Aleksandra Kędzierska i Julia Staszewska wraz z opiekunami: Eweliną Komaszewską, Elżbietą Skrzyńską i Lidią Małyszczak,. Drugą grupę wolontariuszy od godz. 12.00 do 14.00 reprezentowali uczniowie klasy I a: Aleksandra Szajewska, Dagmara Pawelec, Sophie Perczyk, Anna Kanarszczuk, Wojciech Wielmowiec, Gabriel Iwaniuk, Michał Wójcik i Jakub Winiarczyk z opiekunami: Bożeną Nilipiuk, Małgorzatą Drob, Marzeną Malinowską oraz Renatą Łukaniuk- Pawelec.

Zebrane do puszek pieniądze w kwocie 2036, 74 zł zostały przekazane na budowę nowego budynku hospicjum. Swój ,,Dar serca'' dla włodawskiej placówki mogli przekazywać również rodzice i uczniowie naszej placówki jeszcze przez tydzień podczas kiermaszu wystawionego w szkole.

Bożena Nilipiuk

Realizacja filmu: Czesław Danilczuk