Julka i Emilka najlepsze z języka rosyjskiego!!!

Jakaż była nasza radość, gdy przewodnicząca komisji konkursowej ogłosiła wyniki! Okazało się, że Julia Krzemińska (kl. VI b) zajęła I miejsce, a Emilia Fajks (kl. VI a) II miejsce w Konkursie Języka Rosyjskiego zorganizowanym dla szkół podstawowych z powiatu włodawskiego i bialskiego. Miejsce III przypadło w udziale Wisznicom. Nasze dziewczynki uzyskały aż 38 i 36 punktów z 40 możliwych do zdobycia. Trzeci nasz uczestnik (tylko trzech z danej szkoły mogło uczestniczyć w konkursie) – Marcin Brożek z kl. V b również zasługuje na wielkie pochwały, gdyż uzyskał 30 punktów. To piękny wynik dla ucznia klasy V, który dopiero drugi rok ma styczność z tym językiem obcym. Gratulacje wszystkim trojgu uczniom naszej szkoły!

Konkurs odbył się 13 maja 2013 r. w Hannie, w Gimnazjum im. Żołnierzy KOP. Zaproszenie przyjęło 9 szkół (27 uczestników). Uczniowie pisali test wzorowany na egzaminie gimnazjalnym z j. rosyjskiego dla klas III, a zatem musieli już teraz popisać się dużą sprawnością językową, gramatyczną i składniową, samodzielnie czytali teksty, słuchali nagrań tekstów wygłaszanych przez rodowitych nosicieli języka rosyjskiego w ich naturalnym brzmieniu i tempie, a potem wykonywali szereg ćwiczeń.

Konkursowi patronował Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, którego pracownik naukowy – pani dr Katarzyna Oszust była członkiem jury, natomiast szef Wydziału - pan prof. Czyżewski przewodniczył odbywającej się jednocześnie konferencji, w której uczestniczyli nauczyciele języka rosyjskiego, dyrektorzy szkół oraz wójt gminy Hanna. Pani wójt wszystkim uczestnikom konkursu i konferencji zorganizowała wycieczkę do Jabłecznej, ufundowała też cenne (i bardzo ciężkie) nagrody książkowe dla zwycięzców.

Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie gorąco dziękuje wszystkim organizatorom tego wspaniałego przedsięwzięcia w gościnnej Hannie.

Szczęśliwa nauczycielka języka rosyjskiego

Krystyna Czerniak