Uczniowie klas pierwszych w Poleskim Parku Narodowym

5 czerwca 2013 r. uczniowie klas pierwszych udali się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego.

Na początku obejrzeliśmy film dydaktyczno- przyrodniczy o urokach Polesia. Następnie w Rezerwacie Żółwia podziwialiśmy małe i duże okazy opancerzonych, wyjątkowo rzadkich mieszkańców parku. Korzystając ze słonecznej pogody nasz przewodnik, p. Włodzimierz Czeżyk zabrał nas na wędrówkę leśnymi ścieżkami rezerwatu. Słuchając odgłosów przyrody i opowieści przewodnika dzielnie omijaliśmy ( i nie tylko) rozległe kałuże. Nie przeszkodziły nam w tym nawet wyjątkowo wygłodniałe komary.

W Muzeum Przyrodniczym w Załuczu Starym obejrzeliśmy wystawy przyrodniczo- historyczne. Po intensywnych wyścigach w workach pieczone w ognisku kiełbaski smakowały nam wyjątkowo. W radosnych nastrojach i w przemoczonych podczas ulewy ubraniach wróciliśmy do Włodawy. Wycieczka odbyła się pod opieką pań: Bożeny Nilipiuk, Małgorzaty Drob i Lidii Małyszczak.

Opracowała Bożena Nilipiuk