Najlepsi czytelnicy naszej szkoły - uczniowie klasy III a - w Miejskiej Bibliotece Publicznej

19 czerwca o godzinie 9.00 wyruszyliśmy na wycieczkę do magicznego świata książek, czyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Najpierw obejrzeliśmy piękną wystawę rysunków satyrycznych pt. "Stop zaśmiecaniu lasów". Wystawa ta jest na II piętrze, więc przy okazji zwiedziliśmy gabinet dyrektora i kancelarię biblioteki oraz pokój naukowy, w którym odbywają się szkolenia, kursy i zebrania. Na I piętrze widzieliśmy piękną wystawę prac plastycznych nagrodzonych w konkursie "I Koziołek, mądra głowa, przybył do nas z Pacanowa – w 80.te urodziny Koziołka Matołka". Podziwialiśmy prace naszych kolegów i koleżanek z klasy.

Potem weszliśmy do Działu Regionalnego, gdzie było pełno segregatorów z informacjami o instytucjach miejskich i ważnych wydarzeniach w naszym powiecie. Każdy z nas chciał znaleźć wiadomości o sobie, swojej rodzinie, czy o naszej szkole.

Na tym samym piętrze jest Czytelnia Internetowa i Oddział dla Dzieci. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób możemy stać się czytelnikami tej biblioteki, jak wypożyczać książki, w jaki sposób możemy spędzić czas w bibliotece oraz jak korzystać z konta on-line.

Jednak największą uwagę przyciągnął keyboard, który działał na nas jak magnes.

Na parterze zwiedziliśmy wystawę prac Mariusza Komorowskiego i Renaty Mozołowskiej oraz Oddział dla Dorosłych.

Na koniec każdy z nas dostał cukiereczka.

W bibliotece było wspaniale. Wszyscy chcemy tam jeszcze wrócić:)

Oliwia Wałecka kl. III a