„Ratujemy i Uczymy Ratować”

16 października 2013r. o godz. 12.00 w całej Polsce rozpoczęło się ustanawianie REKORDU w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja organizowana była w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która była organizatorem tej inicjatywy, chciała w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. Organizatorzy postawili sobie za cel, by jak najwięcej uczestników prowadziło resuscytację krążeniowo- oddechową ( wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej) w jednym czasie.

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Cała Polska Uczy Ratować”. Uczniowie klas IV- VI włączyli się do wspólnego ustanowienia światowego REKORDU. Działania prowadzone były na czterech fantomach i trwały pół godziny. Młodych Ratowników przygotowywały p. Jolanta Sakowicz i p. Małgorzata Drob. Akcję wspierała również pielęgniarka szkolna p. Elżbieta Jankowska.

Takie przedsięwzięcia wyzwalają poczucie odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Nasi uczniowie wykazali się dużą aktywnością i umiejętnościami. Gratulujemy!

J. Sakowicz