Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

18 października tego roku uczniowie klas IV i V udali się na wycieczkę do Warszawy. Wizyta w stolicy rozpoczęła się od zwiedzania Starego Miasta.

Spacer po Warszawie rozpoczął się na Placu Zamkowym, przy którym stoi Pałac pod Blachą, Zamek Królewski, tam pan pilot opowiedział nam dziejach Kolumny Zygmunta. Następnie przeszliśmy przez Krakowskie Przedmieście, widzieliśmy kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki i pomnik konny księcia Józefa Poniatowskiego. Odwiedziliśmy także Bibliotekię Uniwersytecką, na dachu której jest ogólnodostępny ogród botaniczny. Z tarasu biblioteki roztacza się piękny widok na Wisłę, Most Świętokrzyski i Stadion Narodowy. Najważniejszym punktem wycieczki była jednak wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Rozpoczęliśmy ją seansem w Planetarium, następnie przez 2 godziny poznawaliśmy zagadki nauki, bawiąc uczyliśmy się. W dobrych humorach powróciliśmy do Włodawy.

Uczniowie byli pod opieką nauczycieli: p. Krystyny Czerniak, p. Doroty Flis, p. Eweliny Komaszewskiej.

Informację przygotowała Ewelina Komaszewska