Bezpieczne ferie

We czwartek 16 stycznia 2014 roku tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie spotkał się przedstawiciele Straży Miejskiej. Pan komendant Sławomir Borkowski przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Zwracała uwagę m.in. na to, że górki saneczkowe w pobliżu dróg, czy ślizgawki na zamarzniętych zbiornikach wodnych nie są odpowiednimi miejscami na bezpieczną zabawę. Ślizganie się na „dzikim” lodowisku może doprowadzić do tragedii. Najlepiej korzystać z odpowiednio przygotowanych lodowisk. Wyjaśniła też uczniom jak należy się zachowywać w domu pod nieobecność dorosłych. Trzeba zamykać drzwi od wewnątrz i pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań osób nieznajomych. Przypomniała też o skutkach niewłaściwego korzystania z komputera oraz właściwym zachowaniu wobec zwierząt i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie podzieleni na dwie grupy: 0-III, IV-VI.

W podziękowaniu p. Sławomir otrzymała drobny upominek wykonany przez koło plastyczne. W sumie z porad funkcjonariusza skorzystało 399 osób. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Marii Pogonowskiej,

Zdjęcie w galeri