Dzień otwarty w SP 2

W czwartek 9 stycznia odbył się Dzień Otwarty Drzwi w którym udział wzięły dzieci 5 i 6 letnie, kandydaci do nauki w nowym roku szkolnym. Przed południem naszą szkołę odwiedziło około 120 maluchów z wychowawczyniami z dwóch przedszkoli: Miejskiego Przedszkola Integracyjnego oraz Miejskiego Przedszkola nr 1. Dzieci, podzielone na grupy uczestniczyły w zajęciach tematycznych w klasach i spotkały się w sali gimnastycznej z klaunem „Waldusiem”. Zajęcia klasowe obejmowały trzy grupy tematyczne: "Radość i smutek, wyrażamy uczucia swoje i szanujemy uczucia innych", "Co można wyczarować z serduszka i laurka okolicznościowa" oraz "Wędrówka po Warszawie - zajęcia z tablicą interaktywną". Zabawy z klaunem odbywały się pod hasłem "Ruch to zdrowie. Zasady dobrego zachowania". Na pamiątkę wizyty w "dwójce" maluchy otrzymały słodkie upominki. Tego samego dnia po południu szkoła gościła kolejną grupę kandydatów i ich rodziców, w tym dzieci, które nie uczęszczają do przedszkoli. Spotkanie rozpoczął dyrektor placówki, który przedstawił osiągnięcia uczniów, bazę dydaktyczną i zasady rekrutacji. Goście wysłuchali także koncertu kolęd i pastorałek oraz wzięli udział w zajęciach plastycznych. Na zakończenie były owocowe szaszłyki i słodkie prezenty. Przez cały dzień kandydatami opiekowali się ich starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła PCK, a zajęcia przygotowali nauczyciele: Jolanta Ostapiuk, Renata Kostrzewska, Dorota Wieczorek, Marzena Malinowska, Bożena Raczyńska, Renata Łukaniuk-Pawelec, Małgorzata Drob, Maria Grzywaczewska, Ireneusz Orzeł i Joanna Słomiana.

Zdjęcie w galeri Zdjęcie w galeri