Wyjście uczniów klasy V b do ,,Twojego Radia Włodawa”

25 lutego 2014 r. uczniowie klasy V b, pod opieką nauczycieli pp Marty Kaczmarskiej i Beaty Wyrzykowskiej-Telepko, odwiedzili siedzibę włodawskiego radia. Na początku, pan Mariusz Józefczuk opowiedział nam o radiu i o swojej pracy. Następnie kilkoro uczniów należących do kółka teatralnego odczytało z podziałem na role wiersz Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio”. Odtworzyliśmy to nagranie i każdy mógł wyrazić swoją opinię na temat stworzonego przez nich słuchowiska. Potem ten sam wiersz mogły przeczytać wszystkie chętne osoby. Dzięki fachowym wskazówkom pana Mariusza efekty naszej pracy były całkiem satysfakcjonujące. Przekonaliśmy się, że praca lektora w radiu wcale nie jest taka prosta, jak nam się wcześniej wydawało.

Wróciliśmy do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia oraz z nadzieją, że nie była to nasza ostatnia wizyta we włodawskim radiu. Panu redaktorowi dziękujemy za wszystkie cenne uwagi i życzymy wielu ciekawych tematów.

Michał Jarząbek