VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych

Dnia 18 marca o godz. 10.45 uczniowie naszej szkoły przystąpili do VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych organizowanym pod patronatem UJ w Krakowie. Uczniów przywitał i życzył sukcesów wicedyrektor szkoły W. Symoniuk.

Do konkursu przystąpiło 35 uczniów ze szkoły tj. 13 uczniów z klasy III ,,a” przygotowywała p. M. Malinowska i 22 uczniów z klas IV-VI –przygotowywała
p. J. Parafiniuk, która była koordynatorem.

Zjawiska przyrody i prawa fizyki towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Stąd być może chęć sprawdzenia przez uczniów swojej wiedzy w konkursie ,,Świetlik”, który w tym roku okazał się trudny. Przed przystąpieniem do testu należało wykonać szereg doświadczeń, gdyż pomysłodawcy konkursu zależało nie tylko na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej uczniów, ale praktycznej również. Na wyniki czekamy do maja.

Kilka zdjęć na pewno zilustruje nasze zmagania z tegorocznym testem.

Informację przygotowała Marzena Malinowska

Zdjęcie w galeri Zdjęcie w galeri