Na finale X Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

4 kwietnia laureaci X Wojewódzkiego Konkursu Literackiego udali się do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie na rozstrzygnięcie konkursu. Nasi uczniowie: Aleksandra Walasek z kl. VI a (op. Ewelina Komaszewska) i Marcin Brożek z kl. VI b (op. Maria Grzywaczewska) zdobyli wyróżnienia w tym prestiżowym konkursie.

Uroczystość rozpoczęła się występem kwartetu smyczkowego „Sonato” ze Szkoły Muzycznej im. Szeligowskiego w Lublinie. Następnie pracownicy ośrodka przeczytali kilka nagrodzonych wierszy. Z niezwykłą uwagą zebrani wysłuchali też cennych słów jurorów, którzy spośród 306 zestawów prac wybrali najlepsze. Pani Maria Brzezińska, dziennikarz Radia Lublin, podzieliła się swymi uwagami na temat redagowania tekstów, formułowania myśli. Jej spostrzeżenia na pewno przydadzą się przyszłym mistrzom pióra. Niestety, smucił fakt, iż niektórzy uczestnicy konkursu przysłali prace przepisane z Internetu. Śmieszyły zaś cytaty, na których pani redaktor wyjaśniła, jak nie należy pisać. Wszystkie uwagi były bardzo konstruktywne. Ciepłe słowa uznania do laureatów skierowali też p. Ewa Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i p. Waldemar Michalski, poeta, związany z kwartalnikiem literacko- artystycznym „Akcent”. Oboje zwracali uwagę na wysoki poziom nagrodzonych prac i wyrazili nadzieję, że laureaci tej edycji w przyszłości zostaną świetnymi literatami. Sekretarzem jury i prowadzącą uroczyste podsumowanie była p. Anna Kistelska.

Każdy z laureatów dostał książkę, w której znalazły się utwory nagrodzone w tej edycji konkursu. P. Waldemar Michalski z chęcią wpisywał dedykacje, a przy okazji kierował wiele życzliwych słów. Kilka razy podkreślił, że ma Włodawę w sercu, a co roku na konkurs z naszego miasta wysyłane są bardzo dobre prace.

Cieszy też fakt, że p. Maria Brzezińska we wstępie do książki posłużyła się cytatem z wiersza naszej uczennicy Patrycji Barańskiej (kl. V b): „uczynić kogoś szczęśliwym to jak otworzyć perłę i podarować ją najbliższej osobie”.

Egzemplarz książki pt. „Nic wielkiego” został przekazany do szkolnej biblioteki.

Jeszcze raz gratulujemy wyróżnionym uczniom!

Informację przygotowała Ewelina Komaszewska