SPEKTAKLE W KLASIE V C

Na lekcjach j. polskiego poznaliśmy dramat. Odbyło się to na przykładzie utworu ,,Legenda o warszawskim Bazyliszku”. Tekst nas tak zafascynował, że postanowiliśmy przygotować spektakl teatralny w kl. V c.

Pracowaliśmy w trzech grupach. Dbaliśmy o słowo mówione, o ruch sceniczny, kostiumy, rekwizyty i dekoracje. Sporządziliśmy nawet afisze teatralne. Pierwszymi widzami były dzieci z ,,zerówek” i pierwszaki z wychowawczyniami. Nasza gra bardzo ich zainteresowała, gdyż bacznie obserwowali, a później nagrodzili nas brawami. Pani bibliotekarce, która przyszła do naszej klasy zobaczyć przedstawienia, też się podobało. Zaprosiła nas nawet na długiej przerwie do biblioteki, gdzie graliśmy dla zgromadzonych uczniów. Chcieliśmy również zaprezentować się rodzicom, więc uczyniliśmy to przed zebraniem rodzicielskim. Spektakle i po rosyjsku zaśpiewana kolęda były dla nich świątecznym upominkiem. Wszyscy byli z nas bardzo dumni, a najbardziej chyba nasza wychowawczyni.

To był wspaniały sposób na to, aby poznać dramat i dowiedzieć się więcej o teatrze. Zabawę połączyliśmy z nauką, a jednocześnie dostarczyliśmy radości tym, którzy nas oglądali.

Uczniowie klasy V c

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

spektaklewklasievczdjcie1_small.jpg spektaklewklasievczdjcie2_small.jpg spektaklewklasievczdjcie3_small.jpg
spektaklewklasievczdjcie4_small.jpg spektaklewklasievczdjcie5_small.jpg spektaklewklasievczdjcie6_small.jpg