SZKOLNY DZIEŃ KSIĄŻKI

Dnia 23 stycznia 2015 roku klasa VIB z opiekunem p. Eweliną Komaszewską zorganizowała Szkolny Dzień Książki. Jest to już drugie zadanie realizowane przez klasę, która bierze udział w grze czytelniczej „Między nami czytelnikami”, zorganizowanej przez GWO. W tym zadaniu wsparła klasę pani Beata Wyrzykowska- Telepko.

Na początku dnia uczniowie: Michał Jarząbek i Aleksandra Kaliszuk wraz z Olafem Sugierem i Joanną Konieczną czytali książki dzieciom z zerówek, rozmawiali z nimi o treści lektur i opowiadali o szkolnej bibliotece. Okazało się, że nasze przedszkolaki już wiedzą, gdzie w szkole znajduje się biblioteka i chętnie tam zaglądają. Na przerwach w bibliotece uczniowie przeprowadzili konkurs na najciekawsze lektury ze szkoły podstawowej. Wygrała książka po tytułem „O psie, który jeździł koleją”. Do odwiedzenia naszej czytelni zachęcała uczniów Książkowa Wróżka, którą była Patrycja Barańska. Czytelnictwo promowały cudowne plakaty, które zrobili chłopcy Maciek Pawluk z Radkiem Zawadewiczem oraz Jeremiasz Misiura wraz z Jakubem Kozakiem.

Ten dzień był bardzo ciekawy i niezapomniany. Zachęcił brać szkolną do korzystania z biblioteki.

Tekst i zdjęcia: Uczeń klasy VI b Jakub Zguczyński

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

szkolnydzieksiki1_small.jpg szkolnydzieksiki2_small.jpg szkolnydzieksiki3_small.jpg szkolnydzieksiki4_small.jpg
szkolnydzieksiki5_small.jpg szkolnydzieksiki6_small.jpg szkolnydzieksiki7_small.jpg szkolnydzieksiki8_small.jpg
szkolnydzieksiki9_small.jpg szkolnydzieksiki10_small.jpg szkolnydzieksiki11_small.jpg szkolnydzieksiki12_small.jpg