TRZY DNI Z BIBLIOTEKĄ

Klasa Va uczestniczy w grze czytelniczej „Między nami czytelnikami” organizowanej przez GWO pod nazwą „Książkowe Mole”. Opiekunem grupy jest p. Ewelina Komaszewska.

W styczniu realizowaliśmy już drugie zadanie gry. Naszym celem było zachęcenie jak największej grupy uczniów do odwiedzania i korzystania z biblioteki. Do współpracy zaprosiliśmy nauczyciela bibliotekarza, panią Beatę Wyrzykowską-Telepko.

Rozpoczęliśmy promocję naszego zadania kilka dni wcześniej, rozdając przygotowane ulotki. Każdego dnia naszej akcji chłopcy z klasy pokazywali drogę do biblioteki przygotowanym wcześniej kierunkowskazem. Aby zadbać o poinformowanie uczniów, przygotowaliśmy ogłoszenia, z którymi odwiedzaliśmy klasy. Powiesiliśmy je także na szkolnych korytarzach.

Naszą akcję zaczęliśmy w poniedziałek, 26 stycznia. Przygotowaliśmy quiz z lektury „O psie, który jeździł koleją”. Przeprowadzaliśmy konkurs w bibliotece.

We wtorek odbyła się akcja „Koszyk Czytelnika”. Polegała na tym, że odwiedzaliśmy klasy i polecaliśmy książki, które nam się bardzo podobały. Zachęcaliśmy też uczniów do odwiedzenia biblioteki i poszukiwania książek, które im przypadną do gustu. Ta akcja bardzo spodobała się uczniom, nauczycielom i nam. Najmilej było nam odwiedzać zerówki i uczniów z pierwszych klas, ponieważ młodsi koledzy byli bardzo zainteresowani, zadawali mnóstwo pytań i chętnie przeglądali książeczki, które polecaliśmy. Staraliśmy się, aby dobór lektur był odpowiedni dla wieku uczniów naszej szkoły.

Ostatniego dnia, we czwartek, zrobiliśmy w szkolnej bibliotece następny quiz, tym razem z lektur: „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” i „Ania z Zielonego Wzgórza”. Tego dnia zamieniliśmy naszą czytelnię w teatr. Przygotowaliśmy występ pod tytułem „Bazyliszek” na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej. Na przerwach graliśmy dla odwiedzających bibliotekę uczniów. Po raz ostatni przeszliśmy też z „Koszykiem Czytelnika”. Po występie teatralnym w bibliotece odbyło się rozdanie słodkich nagród dla zwycięzców quizu.

Efekty naszej ciężkiej pracy, pani Eweliny Komaszewskiej i pani Beaty Wyrzykowskiej- Telepko zobaczyliśmy ostatniego dnia akcji, gdy w bibliotece było gwarno, tłoczno i wesoło, a dwadzieścioro dzieci nagrodziliśmy za świetną znajomość książek. Wielu nauczycieli i uczniów chwaliło naszą akcję „Koszyk Czytelnika”. Przy wsparciu pani z biblioteki na pewno powtórzymy ją jeszcze w 2. semestrze. Przygotowanie akcji wymagało wiele pracy i zaangażowania, cieszymy się, że wszystko świetnie się udało.

Tekst: Oliwia Wałecka, kl. Va
Zdjęcia: Bartosz Bytof, Jakub Linkiewicz, kl. Va

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

trzydnizbibliotek1_small.jpg trzydnizbibliotek2_small.jpg trzydnizbibliotek3_small.jpg trzydnizbibliotek4_small.jpg trzydnizbibliotek5_small.jpg
trzydnizbibliotek6_small.jpg trzydnizbibliotek7_small.jpg trzydnizbibliotek8_small.jpg trzydnizbibliotek9_small.jpg trzydnizbibliotek10_small.jpg
trzydnizbibliotek11_small.jpg trzydnizbibliotek12_small.jpg trzydnizbibliotek13_small.jpg trzydnizbibliotek14_small.jpg trzydnizbibliotek15_small.jpg
trzydnizbibliotek16_small.jpg trzydnizbibliotek17_small.jpg trzydnizbibliotek18_small.jpg trzydnizbibliotek19_small.jpg trzydnizbibliotek20_small.jpg
trzydnizbibliotek21_small.jpg trzydnizbibliotek22_small.jpg trzydnizbibliotek23_small.jpg trzydnizbibliotek24_small.jpg trzydnizbibliotek25_small.jpg
trzydnizbibliotek26_small.jpg trzydnizbibliotek27_small.jpg trzydnizbibliotek28_small.jpg trzydnizbibliotek29_small.jpg trzydnizbibliotek30_small.jpg