WIOSENNY HAPPENING KLAS 0-III

Kolory wiosny dominowały w happeningu, który był podsumowaniem realizacji programów edukacyjno- profilaktycznych: „ Czyste powietrze wokół nas" – w grupach przedszkolnych i „Nie pal przy mnie , proszę"- w klasach I-III.

Imprezę uświetnili zaproszeni goście- przedstawicielki PSSE we Włodawie- panie Elżbieta Greguła, Anna Torbicz i Grażyna Koszuta. Uczniowie przystrojeni byli we własnoręcznie wykonane kotyliony z napisem „ Nie pal przy mnie”, a najmłodsi trzymali w rękach „programowego” Dinka. Happening rozpoczął się przemarszem z transparentami antynikotynowymi. Następnie poszczególne klasy zaprezentowały swoje muzyczne umiejętności w „ Wiosennym koncercie prozdrowotnym”. W repertuarze były tańce i piosenki o tematyce antynikotynowej, ekologicznej i wiosennej. Dzieci wspaniale poradziły sobie w części zadaniowej happeningu, kiedy to układały puzzle, porządkowały rozsypanki wyrazowe oraz odczytywały hasła prozdrowotne namawiające dorosłych do zerwania z nałogiem i niepaleniem papierosów w obecności najmłodszych.

Ważnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na rymowankę antynikotynową. Wszystkie klasy spisały się na medal i otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowania i dyplomy z rąk pani Elżbiety Greguły za realizację programów edukacyjnych oraz pozytywną współpracę z PSEE otrzymali również: dyrektor szkoły pan Stanisław Leszuk , szkolni koordynatorzy oraz wychowawcy klas 0-III.

Przy wtórze walca „ Odgłosy wiosny” J. Straussa po raz ostatni zatańczyły „Antynikotynowe Marzanny”, które uczniowie pożegnali na boisku szkolnym. W dobrych humorach i przy sprzyjającej pogodzie powitali wiosnę, która rozpoczęła się częściowym zaćmieniem słońca. Była to okazja, aby obserwować to nietypowe zjawisko atmosferyczne, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, jak również pooddychać świeżym powietrzem wolnym od dymu nikotynowego.

opr. koordynatorzy programów – Jolanta Sakowicz i Jolanta Ostapiuk

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

wiosenneuroczystociwklasach0iii36_small.jpg wiosenneuroczystociwklasach0iii37_small.jpg wiosenneuroczystociwklasach0iii38_small.jpg wiosenneuroczystociwklasach0iii39_small.jpg