TOMEK JANKOWSKI Z SP NR 2 W KRAINIE RYSUNKU

9 kwietnia 2015 roku w Miejskiej bibliotece Publicznej odbyło się otwarcie wystawy rysunków Tomasza Jankowskiego, ucznia klasy V a Szkoły Podstawowej nr 2, pod hasłem „Tomek w krainie rysunku”.

Wernisaż rozpoczął się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli z SP nr 2. Samodzielnie napisane skecze zaprezentowali członkowie Koła Teatralnego, którego opiekunem jest pani Beata Wyrzykowska- Telepko. Następnie wiosenny nastrój wprowadziły dzieci z grupy 0 b, tańcząc dwa układy autorstwa pani Renaty Kostrzewskiej. Muzyczny upominek przygotowały koleżanki z klasy Tomka, śpiewając „Wiosna kwiaty rozdaje”. Dziewczęta ćwiczyły pod opieką pani Anny Galus.

Następnie zaproszeni goście udali się do galerii „Na Piętrze”, by zobaczyć twórczość Tomka. Gratulacje dla młodego twórcy przekazali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Stanisław Leszuk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jacek Żurawski, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego we Włodawie Agata Zakrzewska, pracownicy biblioteki, rodzice, dziadkowie, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy Tomka. Pani Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP, zainspirowana pracami przygotowała poetycki prezent- wiersz. Wszyscy oglądający z przyjemnością zjedli też pyszny poczęstunek ufundowany przez rodziców Tomka, państwa Małgorzatę i Marka Jankowskich oraz Radę Rodziców z SP nr 2.

Inicjatorką wystawy jest pani Maria Pogonowska, nauczyciel plastyki i pedagog w SP nr 2.

Zdolności Tomka Jankowskiego zostały wielokrotnie docenione w konkursach plastycznych. Życzymy mu dalszych sukcesów artystycznych!

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

wystawarysunkwtomaszajankowskiego1_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego2_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego3_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego4_small.jpg
wystawarysunkwtomaszajankowskiego5_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego6_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego7_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego8_small.jpg
wystawarysunkwtomaszajankowskiego9_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego10_small.jpg wystawarysunkwtomaszajankowskiego11_small.jpg