NARCYZ, TANTAL I HADES W KLASIE V a

Greccy bogowie i bohaterowie mitologii zawitali do klasy V a. Najpierw uczniowie poznawali treść wybranych mitów na lekcjach. Następnie charakteryzowali bohaterów, zastanawiali się, co wyjaśniają poznane mity, wyszukiwali związki frazeologiczne i pisali scenariusz teatralny na podstawie mitu.

Ci uczniowie, którzy szczególnie polubili mitologię, mogli przygotować i zaprezentować w formie scenki wybrany mit. Chętnych do wykonania zadania nie brakowało. Rozpoczęły się przygotowania. Najpierw trzeba było skompletować grupę aktorską i wybrać ulubiony mit. W następnej kolejności ochotnicy musieli przygotować scenariusz, podzielić role, przygotować dekoracje i kostiumy. Czasem potrzebna była pomoc rodziców.

Piątoklasiści przygotowali kilka mitów, które z przyjemnością obejrzeli koledzy z klasy, a także rodzice w czasie zebrania z wychowawczynią. Przedstawiali dzieje Demeter i Kory, historię pięknego Narcyza, tragiczną opowieść o Tantalu. Zachwycało bogactwo scenografii i rekwizytów oraz pomysłowość młodych aktorów w doborze muzyki ilustrującej mit.

Na pewno w ten sposób lepiej można poznać i zapamiętać greckie mity. Bawiąc się – uczyć, a ucząc – bawić.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

narcyztantalihadeswklasieva1_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva2_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva3_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva4_small.jpg
narcyztantalihadeswklasieva5_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva6_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva7_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva8_small.jpg
narcyztantalihadeswklasieva9_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva10_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva11_small.jpg narcyztantalihadeswklasieva12_small.jpg