I SZKOLNA OLIMPIADA LOGOPEDYCZNA

"Cmokaj, dmuchaj, parskaj, chuchaj....
i inne zabawy logopedyczne"

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną dn. 16.06.2015r. o godz. 9.00 odbyła się I Szkolna Olimpiada Logopedyczna. W zmaganiach wzięli udział wszyscy uczniowie gr. 0a oraz gr. 0b. Prowadzący przydzielił każdej z drużyn określony symbol w postaci naklejki na koszulkę (drużyny 5-6 osobowe). Do każdej z konkurencji prowadzący wyznaczył 2 drużyny. W olimpiadzie wzięło udział 8 drużyn. Komisja konkursowa zaliczyła wszystkie konkurencje. Grupy 0a oraz 0b otrzymały dyplomy oraz książki (ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. KEN), a także każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe (ufundowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną we Włodawie).

Cele olimpiady zostały zrealizowane, tzn. prezentacja umiejętności oraz zapoznanie uczniów z tematyką logopedyczną, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie własnej wyobraźni i oryginalności pomysłów, ćwiczenie sprawności językowej i manualnej. Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej w wyniku zabaw. Kształtowanie umiejętności spostrzegawczości, uwagi i koncentracji, koordynacji słuchowo-ruchowej, percepcji słuchowo-wzrokowej.

Poprzez udział w poszczególnych konkurencjach uczniowie, m.in. rozwijali ogólną sprawność ruchową w wyniku zabaw, odczuwali przynależność do grupy w wyniku uczestnictwa w zabawach, kontrolowali natężenie, siłę głosu, usprawniali motorykę artykulacyjną, pogłębiali oddech, kształtowali umiejętności spostrzegawczości, uwagi i koncentracji, i inne.

Uczniowie brali aktywny udział w zadaniach logopedycznych. Chętnie wykonywali wszystkie zadania. A nad przebiegiem olimpiady czuwały logopeda szkolny Anna Gajewska-Dorosz oraz Anna Mazgaj - logopeda z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włodawie.

Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

Paniom Jolancie Ostapiuk oraz Renacie Kostrzewskiej dziękujemy za pomoc w przebiegu konkursu.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

iszkolnaolimpiadalogopedyczna16_small.jpg iszkolnaolimpiadalogopedyczna17_small.jpg iszkolnaolimpiadalogopedyczna18_small.jpg