III Turniej Historyczny „Polacy w walce o angielskie niebo” – 9 czerwca 2015 roku

III edycja Turnieju Historycznego „Polacy w walce o angielskie niebo", organizowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie już za nami. Odbyła się ona 9 czerwca br. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie.

W Turnieju wzięło udział 21 drużyn ze szkół podstawowych z całego województwa lubelskiego. Każda drużyna liczyła 3 uczniów. Eliminacje składały się z kilku etapów, a w każdym z nich uczniowie mieli do rozwiązania zadania testowe i pisemne. Tematyka Turnieju dotyczyła historii II wojny światowej oraz Dywizjonu 303.

Uczniowie z naszej szkoły: Patrycja Barańska z VI b, Julia Kólesza z VIb i Kacper Bajuk z VIa zajęli 2. miejsce. Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Młodzi zwycięzcy pracowali pod kierunkiem p. Marii Grzywaczewskiej.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIAMI Z TEGO WYDARZENIA:

polacywwalceoangielskieniebo1_small.jpg polacywwalceoangielskieniebo2_small.jpg polacywwalceoangielskieniebo3_small.jpg polacywwalceoangielskieniebo4_small.jpg
polacywwalceoangielskieniebo5_small.jpg polacywwalceoangielskieniebo6_small.jpg polacywwalceoangielskieniebo7_small.jpg