„POLESIA CZAR”

29 września 2015r. odbyła się wycieczka klas trzecich do Poleskiego Parku Narodowego. Wstępem do przygody z przyrodą był film pt „ Cztery pory roku”. Dzieciom bardzo podobały się żółwie żyjące w środowisku naturalnym oraz hodowane w Ośrodku Żółwia Błotnego w Urszulinie. Następny punkt wycieczki to zwiedzanie Ośrodka Dydaktyczno - Muzealnego w Załuczu Starym. Zgromadzone tu eksponaty przyrodnicze i historyczne rozbudziły ciekawość u małych wycieczkowiczów, którzy z uwagą słuchali opowieści pana przewodnika oraz zadawali szereg pytań. Duże zainteresowanie wzbudziły też ptaki przebywające czasowo w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt. Z osobliwościami poleskiej przyrody dzieci zaznajomiły się podczas wędrówki ścieżką dydaktyczną. Uroda lasu i zdrowe powietrze wprawiły wszystkich w miły nastrój.

To była wspaniała lekcja przyrody, ekologii i historii.

Opr. J. Sakowicz, J. Wójtowicz

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

polesiaczar1_small.jpg polesiaczar2_small.jpg polesiaczar3_small.jpg polesiaczar4_small.jpg polesiaczar5_small.jpg
polesiaczar6_small.jpg polesiaczar7_small.jpg polesiaczar8_small.jpg polesiaczar9_small.jpg polesiaczar10_small.jpg
polesiaczar11_small.jpg polesiaczar12_small.jpg polesiaczar13_small.jpg polesiaczar14_small.jpg polesiaczar15_small.jpg
polesiaczar16_small.jpg polesiaczar17_small.jpg polesiaczar18_small.jpg polesiaczar19_small.jpg polesiaczar20_small.jpg
polesiaczar21_small.jpg polesiaczar22_small.jpg polesiaczar23_small.jpg polesiaczar24_small.jpg polesiaczar25_small.jpg
polesiaczar26_small.jpg polesiaczar27_small.jpg polesiaczar28_small.jpg