Warsztaty filmowe

1 grudnia odwiedziła nas grupa uczniów z klasy III a o profilu filmowym z Publicznego Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Jadwigi Tokarczuk – Wójcigi.

Zaprosiliśmy ich, aby przeprowadzili z uczniami klas VI miniwarsztaty filmowe. Gimnazjaliści pokazali nam pracę kamerzysty, reżysera i montażysty. Opowiedzieli o innych, niezbędnych do stworzenia filmu osobach. Uczniowie nagrali krótkie scenki, a gimnazjaliści pokazali montaż w specjalnym programie komputerowym. Na koniec obejrzeliśmy wyniki naszej pracy.

Wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zainteresowani tematem. Klasa VI c postanowiła nagrać własny film, tym bardziej, że starsi koledzy zadeklarowali swą pomoc.

Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy pań Krystyny Czerniak i Beaty Wyrzykowskiej-Telepko w związku z projektem edukacyjnym „Za górami, za lasami…”

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg