ETAP SZKOLNY OKRĘGOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

Etap szkolny Okręgowego Konkursu Czytelniczego odbył się 25 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2.

Przystąpiło do niego 20 uczniów  z klas IV-VI.

Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali test dotyczący wybranych lektur szkolnych. Maksymalnie można było zdobyć 40 punktów.

Laureatami zostali uczniowie, którzy zdobyli przynajmniej 80% punktów.

Laureaci etapu szkolnego otrzymali nagrodę rzeczową, książkę, ufundowaną przez Radę Rodziców i pamiątkowy dyplom.

Laureaci wezmą udział w etapie okręgowym konkursu, który odbędzie się 18 maja 2016 roku.

Etap szkolny przygotowały i przeprowadziły: Maria Grzywaczewska i Ewelina Komaszewska-Krywicka.

Lista nagrodzonych:

Z kl. IV a:

Zuzanna Goleman

Sophie Perczyk

Gabriel Iwaniuk

Z kl. VI a:

Alexandra Knap

Wiktoria Sołtan

Oliwia Wałecka

Z kl. VI b:

Dominika Okoń

Konkurs przygotowała p. Teresa Kozioł z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, oddział w Chełmie, wraz nauczycielami polonistami skupionymi w Forum Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych „Dobre praktyki” w związku z realizacją kierunków polityki oświatowej państwa, a w tym m.in. podejmowaniu działań rozwijających kompetencje czytelnicze oraz upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Informację przygotowała Ewelina Komaszewska-Krywicka