MISTRZ ORTOGRAFII KONKURS ORTOGRAFICZNY W KLASACH II-III

28 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Ortograficzny. Zgłoszeni przez swoich wychowawców uczniowie klas II i III  zmagali się z przeróżnymi ćwiczeniami pełnymi pułapek ortograficznych. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Pisali oni w dwóch kategoriach wiekowych:
I kategoria - uczniowie klas II
II kategoria - uczniowie klas III

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. Marzena Malinowska, wspomagana przez panie: Annę Gajewską-Dorosz, Dorotę Wieczorek, Bożenę Raczyńską, Joannę Wójtowicz, Jolantę Sakowicz i Renatę Łukaniuk-Pawelec.

Mistrzynią Ortografii została uczennica klasy II a Gabriela Zorska. Wykazała się ona najlepszą znajomością pisowni polskiej pod względem ortografii.

Laureatami konkursu zostali:

Artur Tetiurka – kl. II c

Jakub Bartnicki – kl. II b

Przemysław Kabaciński – kl. II a

Julia Oszust – kl. II b

Aleksandra Grabowska – kl. II b

Michał Olszewski – kl. II a

Michał Huzior – kl. II a

Edyta Karpińska – kl. II b

Ostapiuk Karol – kl. III a

Kawiak Bartosz – III a

Szwarcer Wiktor – III a

Łubkowska Pola – III a

Tywoniuk Oliwia – III b

Nieczypor Sylwia – III a

Podczas konkursu panowała wspaniała atmosfera, zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że konkurs również będzie kontynuowany w następnym roku.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg