UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW KURATORYJNYCH NA KUL-U

13 maja w  Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Laureaci odebrali z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty, Haliny Misiuk, nagrody i dyplomy.

W tym roku cztery uczennice naszej szkoły uzyskały ten zaszczytny tytuł.

Laury z języka polskiego zdobyły: Oliwia Wałecka z kl. VI a, Nina Krzemińska i Julia Tułacz z kl. VI c. Laureatką z ortografii została Alexandra Knap z kl. VI a.

Podziękowania za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami otrzymali: dyrektor szkoły Stanisław Leszuk oraz nauczycielki języka polskiego Ewelina Komaszewska-Krywicka i Krystyna Czerniak.

Uczniowie naszej szkoły od lat odnoszą sukcesy w tych prestiżowych konkursach. Przygotowanie do każdego z etapów: szkolnego, okręgowego i wojewódzkiego wymaga opanowania wiadomości wykraczających poza podstawę programową danego przedmiotu, poświęcenia czasu i ogromu pracy. Nie udałoby się także osiągnąć sukcesu bez pasji i zamiłowania do przedmiotu.

Tegoroczne laureatki to wszechstronnie uzdolnione uczennice, odnoszą sukcesy w wielu konkursach. Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy, aby w gimnazjum także zdobywały kolejne laury!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------