SZLAK PIASTOWSKI

Uczniowie z klas IVa, Va, Vb z wychowawcami uczestniczyli w czterodniowej wycieczce szkolnej „ Szlak Piastowski”. Odwiedzili miejsca związane z początkiem chrześcijaństwa naszego kraju. Zwiedzili Gród Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego i Wzgórze Lecha w Gnieźnie, Poznań ze słynnymi koziołkami, Strzelno. Odbyli krótki spacer nad Jeziorem Gopło, podziwiali krajobraz z Mysiej Wieży. Z dużym zainteresowaniem oglądali zbiory etnograficzne z całego świata w Muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie, podziwiali replikę statku Krzysztofa Kolumba „ Santa Maria” i „ zaczerpnęli” mocy w piramidzie. Dużą atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina przez Wenecję, skąd wysłali pozdrowienia do rodziców. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił pobyt w Licheniu i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Podczas wycieczki Pani Pilot opowiadała legendy związane z regionem, zapoznała z gwarą wielkopolską. Zmęczeni ale zachwyceni i zadowoleni wrócili do Włodawy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:
2.jpg 3.jpg 4.jpg