Sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych

Za nami drugi etap konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach rejonowych z naszej  szkoły wzięło udział  14 uczniów.

W konkursie z języka polskiego:

Alexandra Knap, Oliwia Wałecka z kl. VI a, Kamila Karyba z kl. VI b, Julia Tułacz i Nina Krzemińska z kl. VI c. Uczennice pracowały pod kierunkiem nauczycieli: p. Eweliny Komaszewskiej-Krywickiej, p. Marii Grzywaczewskiej i p. Krystyny Czerniak.

W konkursie ortograficznym:

Sophie Perczyk z kl. IV a, Alexandra Knap, Bartosz Bytof z kl. VIa i Nina Krzemińska z kl. VI c. Uczniowie przygotowywali się z nauczycielami: p. Eweliną Komaszewską-Krywicką, p. Marią Grzywaczewską i p. Krystyną Czerniak.

W konkursie z matematyki:

Paulina Bielecka z kl. VI a i Julia Tułacz z kl. VI c. Dziewczęta pracowały pod kierunkiem nauczycielek:  p. Elżbiety Skrzyńskiej i p. Marty Kaczmarskiej.

W konkursie z historii:

Bartosz Bytof i Ilja Trochanowski z kl. VI a zgłębiali wiedzę pod kierunkiem p. Moniki Zguczyńskiej.

W konkursie z przyrody:

Patrycja Bielecka z kl. V a przygotowywała się z p. Janiną Parafiniuk.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:

Oliwia Wałecka z kl. VI a, Julia Tułacz i Nina Krzemińska z kl. VI c – konkurs z języka polskiego.

Alexandra Knap z kl. VI a – konkurs ortograficzny.

Ilja Trochanowski z kl. VI a – konkurs historyczny.

Kolejny, i ostatni, etap odbędzie się w lutym w Lublinie. Pięcioro uczniów naszej szkoły będzie walczyć o zaszczytny tytuł laureata.

Życzymy im powodzenia!

Informację przygotowała Ewelina Komaszewska-Krywicka