WYCIECZKA   KLAS  PIĄTYCH „SZLAKIEM  PIASTOWSKIM”

W dniach 8-10 maja my, uczniowie klas piątych, przebywaliśmy na wspaniałej wycieczce „Szlakiem Piastowskim”.

Zwiedziliśmy piękny Poznań, równie urocze Gniezno, osadę naszych przodków w Biskupinie, a w Kruszwicy przypomnieliśmy sobie słynną legendę o Popielu, którego zjadły myszy. Pojechaliśmy również do miejscowości Piątek, gdzie jest geometryczny środek Polski.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych  wrażeń. Pozwoliła uzupełnić wiedzę o początkach państwa polskiego i o pierwszych władcach Polski. Wyjazd był dla nas nie tylko rozrywką, ale też żywą lekcją historii.

Uczniowie klas piątych

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja