XVII Forum Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych w naszej szkole

28 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach XVII Forum Przedmiotów Humanistycznych „Dobre Praktyki” pod kierunkiem nauczyciela konsultanta LSCDN Oddział Chełm Pani Teresy Kozioł.

Najpierw  przybyli do naszej szkoły nauczyciele z powiatów: włodawskiego i chełmskiego mogli obserwować lekcję otwartą, którą poprowadziła pani Maria Grzywaczewska. Uczniowie klasy VIB „oswajali poezję”, czyli utrwalali wiadomości o środkach poetyckich. Podczas zajęć została wykorzystana metoda grywalizacji, która polegała na pokonywaniu przez grupy kolejnych wyzwań. Na koniec uczniowie zdobyli tytuł „Znawcy poezji”.

Następnie Pani Teresa Kozioł poprowadziła szkolenie na temat aktywizujących metod nauczania, w tym wykorzystywania w czasie lekcji TIK. Nauczyciele wymieniali się doświadczeniami i ciekawymi pomysłami.

W tym roku szkolnym było to już ostatnie spotkanie nauczycieli przedmiotów humanistycznych.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja