IV Powiatowy Konkurs Czytelniczy

14 maja w placówkach w Chełmie i Włodawie odbył się IV Powiatowy Konkurs Czytelniczy. Przystąpiło do niego 95 uczniów. W tym roku eliminacje dla uczniów z powiatu włodawskiego miały miejsce w naszej szkole.  Przybyło na nie 19 uczniów ze szkół: SP nr 2 i SP nr 3 we Włodawie, SP w Żukowie, SP w Orchówku i SP w Woli Uhruskiej. Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Ewelina Komaszewska-Krywicka (SP2), Aleksandra Gołko (SP3) i Mirosława Mejer (SP Orchówek).

Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali sprawdzian dotyczący literatury konkursowej. Aby zostać laureatem, należało z testu uzyskać 80% punktów.

W gronie 25 laureatów z powiatów: włodawskiego, chełmskiego i krasnostawskiego jest uczennica naszej szkoły – Gabriela Zorska z klasy Va. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 22 maja w SP nr 8 w Chełmie.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice, które w przeprowadzonych w kwietniu eliminacjach szkolnych uzyskały najwyższe wyniki. Były to:

Gabriela Zorska, kl. Va

Nadia Juszczuk, kl. Va

Maja Tułacz, kl. VIb

Marika Hładun, kl. Vc

Natalia Zdunek, kl. Vc

Eliminacje szkolne przeprowadziły polonistki: Ewelina Komaszewska-Krywicka, Aldona Zdunek i Maria Grzywaczewska.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Ewelina Komaszewska-Krywicka

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja