Sukces uczennic w V Powiatowym Konkursie Czytelniczym

Tegoroczny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV -VI szkół podstawowych z powiatów: włodawskiego, chełmskiego i krasnostawskiego odbył się w zmienionej formule. Zamiast tradycyjnych zmagań z arkuszem konkursowym uczniowie przygotowywali w domu lapbook. W treści pracy zawierali informacje na temat literatury konkursowej. Następnie na podstawie zdjęć komisja konkursowa oceniała lapbooki.

W tym roku do etapu powiatowego komisje szkolne mogły zakwalifikować tylko 2 uczniów.

Szkolna komisja w składzie: Maria Grzywaczewska, Aldona Zdunek i Ewelina Komaszewska-Krywicka wybrały lapbooki Gabrysi Zorskiej z kl. VIA i Nikoli Wałeckiej z kl. VIB.

W trakcie zmagań powiatowych komisja w składzie:

Dariusz Kostecki – KO, Teresa Kozioł – LSCDN, Elżbieta Szewczyk – BP w Chełmie i Gabriela Porzyć  -LSCDN oceniała prace według ustalonych kryteriów.

Lapbooki naszych uczennic

- Gabrieli Zorskiej z kl. VIA,

- Nikoli Wałeckiej z kl. VIB

ex aequo uzyskały 3. miejsce.

Dziewczynki otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

W rywalizacji powiatowej wzięło udział 30 uczniów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst Ewelina Komaszewska-Krywicka

Zdjęcia: Nikola i Gabrysia

1a) Nikola W. SP2 Włodawa

1b) Gabriela Z. SP2 Wlodawa