Wyniki XX Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej

W lipcu rozstrzygnięto XX Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie. Tegoroczna edycja miała hasło: „Mały Książę. Na jednej z milionów gwiazd… – w 120 rocznicę urodzin Antoine de Saint-Exupéry”.

Celem Konkursu była aktywizacja czytelniczo-kulturalna dzieci i młodzieży powiatu włodawskiego, popularyzacja dzieł klasyki światowej literatury oraz propagowanie twórczości artystycznej jako jednej z form spędzania wolnego czasu, stanowiącej alternatywę dla propozycji oferowanych przez kulturę masową.

W ramach konkursu wpłynęły 73 prace, w tym 16 literackich i 57 plastycznych, złożone przez 72 uczniów z 9 szkół powiatu włodawskiego. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane w kategoriach wiekowych.

Lista laureatów:

KATEGORIA LITERACKA