Szlachetna Paczka – dziękujemy!

W tym roku społeczność naszej  szkoły ponownie włączyła się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Tym razem wsparliśmy rodziców i ich dzieci w wieku 17 i 25 lat. Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy wszystko. 10 grudnia do powiatowego sztabu Szlachetnej Paczki przekazaliśmy dary, które polepszą byt rodziny. Były to:

- artykuły wyposażenia domu: kanapa, stół kuchenny z czterema taboretami, sztućce, piekarnik, drukarka, koce, ręczniki, blachy, miski, kubki, deski do krojenia,

- odzież: buty dla chłopca, kurtki młodzieżowe, czapka,

- żywność trwała: m.in.: ryż, makaron, cukier, mąka, kasze, olej, konserwy, płatki śniadaniowe, słodycze, budyń, herbata, kawa, produkty do pieczenia ciasta,

- środki higieny: proszek do prania, płyny do sprzątania, płyn do mycia naczyń, żele do kąpieli, szampony, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, kosmetyki,

-prezenty „marzenia” dla członów rodziny: damska torebka, komplet płaskich kluczy,  buty do gry w piłkę nożną , lampy do robienia paznokci.

Słowo od Rodziny

Rodzina bardzo dziękuje społeczności szkolnej za pomoc, którą otrzymali. Dla nich jest to nie tylko pomoc materialna, ale i ogromne wsparcie, które pomoże im uwierzyć w siebie i odzyskać nadzieję. Życzą wszystkim Darczyńcom zdrowych, wesołych, spędzonych w gronie najbliższych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego, co najlepsze na nadchodzący rok.

Słowo od Wolontariusza Szlachetnej Paczki

Ze swojej strony chcę podziękować za owocną współpracę, która była dla mnie czymś wyjątkowym i sprawiała dużo przyjemności. Włączając rodzinę do projektu Szlachetnej Paczki miałam dwa cele - chciałam, żeby znalazł się ktoś, kto nie tylko obdaruje tę rodzinę rzeczami materialnymi (takimi, które pomogą im przeżyć i choć trochę poprawią sytuację życiową), ale również pomoże uwierzyć w to, że wszyscy jesteśmy równi i nie trzeba wstydzić się tego, w jakiej sytuacji się znaleźliśmy albo w jakim domu mieszkamy. Marzyłam o kimś, kto chce działać, żeby było lepiej. Reakcja rodziny i każdy telefon wykonany do nich przekonywały mnie o tym, że udało się choć trochę zmienić ich stosunek do życia na lepsze. Będąc tam, sama czułam radość ze szczęścia pani Marty i jej rodziny. W związku ze zbliżającymi się świętami chciałam złożyć Państwu najlepsze życzenia wesołych, zdrowych, pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia. Życzę wszystkiego co najlepsze całej społeczności szkolnej i wszystkim, którzy mieli swój wkład w tworzenie paczki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazaną pomoc i wielkie serce.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia.

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja