„Bieg po zdrowie” w klasie IVa

„Bieg po zdrowie” to  program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Przeznaczony jest dla uczniów w IV klasie.

Główne cele programu:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Uczniowie klasy IVa w czasie zajęć z wychowawcą omawiali negatywne skutki palenia, mówili o szkodliwych substancjach, które zawierają papierosy i ćwiczyli postawę asertywną. Na koniec cyklu lekcji przygotowali plakaty zachęcające do wyboru zdrowego stylu życia, a nie uzależnienia. Rysunki uczniów prezentowane są na gazetce w sali 201.

Wychowawczyni klasy IVa

Ewelina Komaszewska-Krywicka

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja