Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Nr 2 we Włodawie

na Rok Szkolny 2022/2023

Nabór do klasy I na Rok Szkolny 2022/2023

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023 przyjmowane są dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2015) - objęte obowiązkiem szkolnym.

PRZYJĘCIE DZIECI OBWODOWYCH

Termin: od 1 marca 2022 r. do 11 marca 2022 r. do godziny 15.00

• Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie, dzieci zamieszkałe w obwodzie tej szkoły przyjmuje się z urzędu, na podstawie Zgłoszenia.
  • Wypełnione i podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych Zgłoszenie należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie nie później niż do 11.03.2022 r. do godziny 15.00.

Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci zgłoszonych do szkoły obwodowej, nastąpi 17 marca 2022 r.

PRZYJĘCIE DZIECI SPOZA OBWODU

Kandydaci zamieszkali poza obwodem Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca.

Termin: od 1 marca 2022 r. do 11 marca 2022 r. do godziny 15.00

1. Rodzic / opiekun prawny dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły ubiega się o przyjęcie do klasy pierwszej, na podstawie wniosku. Wypełniony i podpisany przez rodziców/opiekunów prawnych Wniosek należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie nie później niż do 11.03.2022 r. do godziny 15.00.

Kandydaci do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmowani są na podstawie kryteriów, którym została przypisana określona liczba punktów. Kryteria przyjęć oraz odpowiadającą im liczbę punktów określił organ prowadzący w Uchwale nr XXXIV/172/17 Rady Miejskiej we Włodawie z dnia 31 marca 2017 r. w sprawie ustalenia zasad i kryteriów rekrutacji do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Włodawa.

Zgodnie z powyższą uchwałą w postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria i odpowiadające im liczby punktów:

• Rodzeństwo kandydata spełnia obowiązek szkolny w tej samej szkole – 5 punktów;
  • Bliższa droga dziecka do szkoły niż do jednostki w obwodzie której mieszka – 5 punktów;
  • Dziecko uczęszczało do oddziału przedszkolnego w danej szkole – 3 punkty;
  • W obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki – 3 punkty;
  • Rodzic dziecka jest pracownikiem jednostki – 3 punkty.
  1. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 17 marca 2022 r.
  2. Od 18 marca 2022 r. do 25 marca 2022 r. do godz. 15:00 należy potwierdzić chęć podjęcia nauki w klasie I poprzez złożenie w sekretariacie szkoły dokumentu „Potwierdzenia woli podjęcia nauki”.
  3. Dnia 28 marca 2022 r., nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Uwaga!
Na wszystkich kartach zgłoszenia wymagane są podpisy obojga rodziców (opiekunów prawnych) lub wyjaśnienie, jeśli został złożony tylko jeden podpis (np. nie żyje, pozbawiony praw rodzicielskich, itp.)

Do wglądu wymagany jest skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (oryginał).

Druki i formularze do pobrania

1. Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie
    w roku szkolnym 2022/2023
  3. Terminy postępowania rekrutacyjnego.
    Zarządzenie Burmistrza Włodawy w sprawie określania terminów postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego.
  4. Kryteria rekrutacji do klasy I.
    Uchwała Rady Miejskiej we Włodawie w sprawie ustalenia zasad i kryteriów rekrutacji do klas I publicznych szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły
  5. Obwody publicznych szkół podstawowych we Włodawie
  6. Potwierdzenie woli podjęcia nauki